ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא בישראל

ביטוח חיים, ביטוח בריאות, ביטוח דירה, ביטוח רכב, ביטוח…ביטוח…ביטוח….מכל עבר מציעים לנו סוגים שונים של ביטוחים. לעיתים, אנחנו דוחים על הסף את ההצעות, לעיתים מתלבטים, ואף הולכים על העניין עד הסוף, ורוכשים פוליסות מאותן חברות ביטוח. אבל יש רק ביטוח אחד שלא נתון לשיקולינו – ביטוח משכנתא!

מדוע חייבים ביטוח משכנתא?

המושג "משכנתא" מתאר מצב, בו משתמשים במבנה/נכס כדי לערוב להחזרת הלוואה. כלומר, אתם מקבלים הלוואה מהבנק לשם רכישה או שיפוץ בית/עסק או נכס אחר, ונדרשים להחזיר את הכסף לבנק. הבנק מצידו, רוצה לוודא שהוא אכן יקבל בחזרה את ההלוואה הגדולה, שנתן לכם בפריסה ארוכת טווח, ועל כן כלווים, עליכם לתת לבנק מעין זכות על הבית – הבנק "ממשכן" אליו את הבית, עד שתחזירו את מלוא ההלוואה. מאחר והבית הוא הערובה העיקרית של הבנק, עליו לשמור עליו מכל משמר כנגד פגיעה שעלולה לגרום לירידה בערך הבית. השמירה הזו מתבצעת באמצעות ביטוח משכנתא. הבנק מחייב אתכם, הלווים, לרכוש אותו.

ולא רק הבנק נהנה..

ביטוח משכנתא, אמנם, נועד לספק לבנק בטוחה לערך הנכס המשועבד, אך בפועל הוא עושה חסד גם איתכם, הלווים. ברור שהייתם שמחים לוותר על ההוצאה החודשית של פרמיית הביטוח, אבל אם תבדקו מה אתם יכולים להרוויח מביטוח שכזה, תגלו שלא רק הבנק נהנה מהביטוח אלא גם אתם. אז זה הזמן לבדוק ממה מורכב ביטוח משכנתא, ואיך הוא יכול לבוא לעזרתכם בשעת הצורך.

ביטוח מבנה – לשמור על הבית.

הרעיון המרכזי של ביטוח משכנתא הוא ערובה לכך, שהבנק יקבל את ההלוואה בחזרה בכל מקרה, גם אם יגרם אסון או נזק לרכוש או לאדם הלווה את הכסף. לפיכך, ביטוח משכנתא מתחלק לשני מרכיבים:

 1.  ביטוח מבנה – מתייחס לפגיעה נכס.  למידע נוסף על ביטוח מבנה
 2.  ביטוח חיים – מתייחס לפגיעה בלווה. למידע נוסף על ביטוח חיים

בכל מה שקשור לפגיעה ברכוש, ביטוח משכנתא נותן מענה בדמות ביטוח מבנה. זהו ביטוח המכסה על מפגעים שונים שיכולים לקרות למבנה הנכס הממושכן. ביטוח מבנה יכסה על נזק למבנה דירה או בית פרטי, באופן שבו חברת הביטוח תשלם עבור התיקון של הנזק ולא אתם. ביטוח מבנה זה מכסה נגד סוגים שונים של נזקים לרבות:

 • נזקי טבע כגון שריפות, שיטפון או נזקי מים אחרים למבנה ולחלקים צמודים אליו (דלתות, חלונות).
 • גניבה של דברי ערך.
 • רעידת אדמה.
 • נזקי צנרת.
 • כיסוי לנזקי צד ג'.

ביטוח מבנה של ביטוח משכנתא מספק כיסוי מלא שווה ערך למחיר הנכס לפני הפגיעה. גם אם הנכס, חלילה, הושמד לחלוטין, חברת הביטוח תחזיר לבנק את חובכם, ותעביר לכם את יתרת ערך הנכס בניכוי החוב לבנק. לצורך הערכת שווי הנכס בעת נטילת המשכנתא, הבנק יבקש מכם הערת שמאי מקרקעין. השמאי ייקבע את ערכו של הנכס באותה נקודת זמן על סמך פרמטרים משתנים.

ביטוח משכנתא - ChooseWise בחירת הצרכן הנבון - השוואת מחירים

ביטוח משכנתא - ChooseWise בחירת הצרכן הנבון - השוואת מחירים
ביטוח משכנתא - ChooseWise בחירת הצרכן הנבון - השוואת מחירים

צור קשר עם הצוות ChooseWise

ChooseWise – בחירת הצרכן הנבון – השוואת מחירים

כתובת: עזרא 99 – פרדס חנה
שעות פתיחה: מ א' עד ה' מ 9:00 עד 17:00

טלפון: 0722567699
אימייל:
info@choosewise.co.il
כתובת אתר: http://choosewise.co.il

ביטוח חיים – ללכת על בטוח

ביטוח חיים הוא החלק המשלים של ביטוח מבנה כשמדובר בביטוחי משכנתא. ביטוח חיים מבטיח את עסקת המשכנתא, גם אם חלילה יקרה מצב של מוות של הלווה. במקרה זה, האחריות על החזר החוב לבנק לא תרבוץ על כתפי יורשי המנוח אלא על כתפי חברת הביטוח. זו תעביר לבנק את הפיצוי הכספי בהתאם לגובה ההלוואה שנותר לפרוע. ביטוח זה מבטיח שבמקרה מוות של אחד או יותר מהלווים ייפרע החוב לבנק ע"י חברת הביטוח. ביטוח חיים זה אינו פוטר אתכם מלעשות ביטוח חיים פרטי ולהיפך, ביטוח חיים פרטי אינו פוטר מביטוח חיים של המשכנתא.

עקרונית, כל לווה מחויב בתשלום ביטוח חיים בעת נטילת משכנתא. למרות זאת, קיימים מצבים בהם פוטרים את הלווה מחלק זה בביטוח באם הוא מבוגר יחסית או במצב בריאותי ירוד. במקרים כאלו גובה ההלוואה הוא סכום הביטוח. במקרים אחרים סכום הביטוח גבוה יותר, ומאפשר ליורשים החוקיים לקבל פיצויים בעקבות פטירת הלווה. בטוח חיים על משכנתא מאפשר ליורשים להחזיק בנכס ללא התחיבות לבנק, כיוון שחברת הביטוח תשלם את יתרת ההלוואה לבנק.

ביטוח משכנתא אצל חברות ביטוח או בבנק?

עלות ביטוח משכנתא מותאמת אישית לנסיבות ומצבו של כל לווה: מצבו הבריאותי, גילו, אורח חייו וכיוצ"ב. אך בכך לא מסתיים ההבדל בעלות בין ביטוח משכנתא אחד למשנהו. ההפרשים בעלויות הם גם נגזרת של התחרות בשוק ביטוחי המשכנתא. בתחרות זו יש שני מתמודדים מרכזיים: הבנקים וחברות הביטוח השונות. כולם מעוניינים לפתות את הלווים לרכוש מהם את ביטוח המשכנתא, כיוון שמדובר בנישה רווחית מאד, אשר מכניסה עשרות אלפי שקלים מכל פוליסת ביטוח משכנתא לאורך שנות ההלוואה.

על כן, יש להיות מוכנים ולבדוק את הצעותיהן של חברות ביטוח שונות כמו גם הבנקים. ע"פ רוב, תגלו כי ביטוח משכנתא דרך חברות ביטוח משתלם וזול יותר מאשר ביטוח משכנתא דרך הבנק. רק לעיתים נדירות הבנק לא יאשר ביטוח משכנתא, שנעשה עם חברה ביטוח חיצונית, כיוון שאינו מייצג נכונה את ערך הרכוש הממושכן, אך לרוב ביטוח משכנתא של חברות ביטוח תואם את צרכי הלקוח והבנק ללא כל בעיות.

מאחר ומדובר בהוצאה מצטברת בהיקף גדול, חשוב שלא להתעצל ולבצע סקר שוק מקיף בין כל חברות הביטוח, לרבות חברות הביטוח הישירות, המציעות תנאים אטרקטיביים ביותר ומבצעים משתלמים ללווים. כדי להתכונן ולהבין את היקף התשלומים מומלץ להיעזר באותו מחשבון ביטוח משכנתא שקיים בכל אתר המטפל במכירת ביטוח משכנתא. שם תוכלו להזין את הפרטים האישיים שלכם, והמחשבון יבצע את השקלול הנדרש. בסיום תקבלו ערכים הקרובים לגובה ביטוח המשכנתא הצפוי לכם באותה חברת ביטוח.

לסיכום – ביטוח משכנתא הוא הכרח של הבנק, המחייב את הלווים בעת נטילת משכנתא, אך באותה מידה, ביטוח משכנתא מגן על הלווה ובני משפחתו, ומהווה בטחון כלכלי ושמירה על ערך הנכס במקרה של פגיעה בנכס או בחיי הלווים.

תנאי השירות שליחת פרטים לצורך קבלת הצעה להשוואת מנהלי תיקים – ניהול תיקי השקעות

 • עד גיל 60
 • משכנתא של 200 אש"ח לפחות

כל האמור לעיל הנו לידיעה כללית בלבד, התנאים המחייבים הנם תנאי הפוליסה של ביטוח משכנתא שיוצעו ע"י חברות הביטוח (ייתכנו הבדלים בין פוליסות ביטוח משכנתא של חברות הביטוח)

תגובות

תגובות

RSS כתבות ומאמרים אחרונים

 • גביית חובות – כצד עושים את זה מאי 7, 2017
  גביית חובות – כצד עושים את זה? תהליך גביית חובות מוכר לכל חברה או אדם שמפעיל עסק עצמאי. בכל עסק או חברה ישנה אדם או מחלקה שאחראית על גביית חובות כספיים של לקוחות. המחלקה מורכבת מאנשי מקצוע כגון, רואי חשבון, עורכי דן ועוד. על המחלקה להיות אחראית לגבות חובות כספיים מלקוחות, המחלקה משתמש באמצעים למען […]
 • לימודי ניהול תיקי השקעות אפריל 29, 2017
  הרשות לניירות ערך לא מאפשרת לגשת לבחינות המקצועיות ללא מעבר בחינות היסוד באותו מחזור בחינות. חברת תמיר פישמן מתמחה בניהול תיקי השקעות לחברות, ארגונים ומשקיעים פרטיים מזה 17 שנה. אל תעשה – תבחר מנהל השקעות אשר הפגין ביצועים טובים לטווח קצר ומתרברב בביצועי העבר שלו. בקוואנטום הלקוח נהנה משירות אישי וישיר ממנהל השקעות בכיר, בלי […]
 • הלוואות אונליין אפריל 29, 2017
  כאשר אין צורך לממן משרדים וסניפים מפוארים, משכורות, בונוסים הלוואה לשכירים שמנים וכוסות תה… הרבה מתווכים בדרך פשוט הפכו למיותרים. הלוואה לכל מטרה הלוואה לכל מטרה The post הלוואות אונליין appeared first on ChooseWise.
 • אישור הבקשה להלוואה אפריל 16, 2017
  אישור הבקשה להלוואה המשיבים הגישו בקשות לסילוק התביעה על הסף בהן טענו להתיישנות התביעה וכן להעדר עילה והעדר יריבות. לטענת המשיב 1, המעשים המיוחסים למשרד התעשיה, המסחר והתעסוקה הינם כי לא העמיד כמתחייב כספים לרשות המבקש. אולם, מעשים אלו, באם התרחשו, התרחשו לכל המאוחר במהלך שנת 1993, דהיינו למעלה מעשר שנים לפני מועד הגשת התובענה. […]
 • ההלוואה שימשה לצורך פרעון יתרת משכנתא אפריל 16, 2017
  ההלוואה שימשה לצורך פרעון יתרת משכנתא זוהי בקשה לעיכוב ביצוע פסק דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה (השופטת ת' שרון-נתנאל) בו התקבלה תביעת המשיב 1, בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ (להלן: הבנק) ונקבע כי המשיבים 2 ו-3, רוברט וציפורה רוט, הם הבעלים של הדירה נשוא ההליך. 1. הבנק הגיש נגד המשיבים 2 ו-3 תובענה לבית המשפט […]
 • זקוקים להלוואה בדחיפות? אפריל 10, 2017
  זקוקים להלוואה בדחיפות? אנשים רבים מוצאים את עצמם נזקקים לעתים להלוואה באופן דחוף ובהול. זה יכול להיות עכב נסיבות משמחות כמו לידת תינוק, מימון חתונה,קניית רכב במחיר מציאה ולעתים לא עלינו בשל צורך על מנת לממן טיפולים רפואיים, לכסות הלוואות דחופות מאוד או לממן עורך דין למקרה של תביעה קשה אשר עלולה להפיל אתכם חזק […]
 • הלוואות חוץ בנקאיות לכל מטרה אפריל 10, 2017
  מעוניין בהלוואה אך הבנק אינו מאשר? זקוק להלוואה דחופה אולם הבנק מסרב? פעמים רבות אדם מוצא את עצמו צריך בדחיפות סכום של כסף על מנת לממן דבר מה אשר אינו סובל דיחוי, והוא מגיע אל הבנק ונותר נבוך למול סירוב פקיד הבנק אשר מנמק כי הלוואה איננה מאושרת עכב סיבות שונות, והעיקרית שבהן הוא שלמבקש […]
Summary
ביטוח משכנתא
User Rating
5 based on 19 votes
Service Type
ביטוח משכנתא
Provider Name
ChooseWise בחירת הצרכן הנבון - השוואת מחירים, Telephone No.0722567699
Area
כל הארץ
Description
ביטוח משכנתא - ChooseWise בחירת הצרכן הנבון - השוואת מחירים