מחיקת חובות ישנים

מחיקת חובות בהוצאה לפועל

משרדנו עוסק בין היתר בניהול הליכי פשיטת רגל עד לקבלת הפטר, בטיפול בחייבים ב הוצאה לפועל , לרבות – איחוד תיקים, ביטול עיקולים והליכים, ביטול הגבלות והסדרי חובות, וכן טיפול בערבויות. עם זאת, ולמרות שניתן לקרוא היום לא מעט מידע מקורות שונים כמו האינטרנט אודות פשיטת רגל, בסופו של דבר אין תחליף לעורך דין פשיטת רגל ברמת גן. איש מקצוע כזה לא רק למד את התחום אלא גם צבר בו הרבה מאוד ניסיון לאורך השנים ולכן ברור מדוע הוא יוכל לסייע לכם. הפטר- בסיום ההליך רשאי פושט הרגל לפנות לביהמ"ש בבקשה למתן צו הפטר, חשוב להדגיש כי לא כל הליך פשיטת רגל מסתיים במתן צו "הפטר" ואפילו ניתן לעצור ולבטל הליך של פשיטת רגל במצבים בהם החייב פועל בחוסר תום לב או מנצל לרעה את הליך פשיטת הרגל.

המטרה של פשיטת רגל היא לאפשר לאדם שנקלע לחובות להתחיל מחדש, וזאת אחרי כינוס הנכסים שלו (במידה ויש) והגעה להסכמות עם הנושים – כל אחד מהם יקבל חלק יחסי שלו מההחזר החודשי שייקבע על ידי מנהל מיוחד כשהוא קובע צו כינוס ובהתאם ליכולת הכלכלית של האדם החייב. הליך פשיטת רגל דרש עמידה בחובת תום הלב מצד החייב, הן לגבי האופן שבו נוצרו החובות והן בהמשך ההתנהלות לאורך התהליך כולו, ושיתוף פעולה מלא עם כונס הנכסים, המנהל המיוחד והנאמן.

כאן חשוב להבהיר : אין כזה מושג משפטי "מחיקת חובות", זאת שפת העם להליך פשיטת רגל, רק שזה מושג פחות רשמי ומשפטי ואם זה מה שעוזר לאנשים לעבור את ההליך הזה – שיהיה כך. עו"ד גלית סלע – העומדת בראש המשרד, הינה בעלת ניסיון עשיר של 17 שנים בניהול הליכי פשיטת רגל , הליכי הוצאה לפועל ,תביעות כספיות ו ניהול משא ומתן עו"ד גלית סלע מכהנת כחוקרת הוצאה לפועל מטעם משרד המשפטים.

כאשר המצב נהיה קיצוני, עולה השאלה האם זה לא זמן להגיש בקשה לפשיטת רגל, להודות שאנחנו לא שולטים במצב ולקבל עזרה שהמציא המחוקק למקרים כאלה? דבר שני, ביהמ"ש ירצה לבדוק את כל הנכסים של האדם המעוניין במחיקת חובות במטרה לממש אותם ומהכסף הזה לשלם לנושים של האדם החייב.

פשיטת רגל היא הליך משפטי שנועד לסייע לחייב חדל הפירעון, נקי הכפיים ותם הלב להתמודד עם החובות שנצברו על ידו, כאשר במסגרתו מכונסים הנכסים שברשותו ומחולקים לנושיו על ידי הנאמן בהתאם לסדר הנשייה. יותר מזה, החוק אינו דורש מאזרח עם חובות להיות נוכח בארץ, בזמן הליך מחיקת חובות , מספיק שעורך הדין של החייב יהיה בישראל.

לאדם פרטי או חברה, הנקלעים למצב חדלות פירעון, מומלץ לפנות לקבלת סיוע משפטי מטעם עורך דין, המתמחה בתחום פשיטת רגל או דיני חברות, בהתאם למקרה. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא מחיקת חובות לחצו על הקישור מחיקת חובות בהרבה מקרים מבוקש פירוק על ידי העובדים – הם מבוטחים בביטוח לאומי במקרה שהמעסיק נכנס לפשיטת רגל ויכולים לבקש פירוק רק לאחר שהמפרק מאשר את תביעות החוב לביטוח לאומי.

נזכיר עוד כי מחיקת חובות ליצרנים והקטנת המערכת הפיננסית הם שלב הכרחי להתאוששות ריאלית במשקים. משרדנו גם מייצג חייבים בהתגוננות מפני הליך של פשיטת רגל שנפתח נגדם על ידי נושה. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא הסדר נושים לחצו על הקישור הסדר נושים עד כניסתה לתוקף, ההליך כלל ארבעה שלבים עיקריים: בקשה לפשיטת רגל על ידי החייב או ביוזמת הנושים, מתן צו כינוס על נכסי החייב, הכרזה על פשיטת רגל ומתן צו הפטר בסיומו.

בדומה לחייבים רבים, הוא לא לקח בחשבון שכל אדם הנמצא בהליכי פשיטת רגל צפוי למצוא את עצמו תחת חקירה יסודית ואכן, במסגרת החקירה שניהלו הנאמן וכונס הנכסים, התברר שהחייב זכה ברבע מיליון שקלים בכרטיס גירוד של מפעל הפיס. מוסג "מחיקת חובות" אינו מוסג משפטי, אלא תחלופה בשפת העם להליך פשיטת הרגל בישראל.

בקשת פשיטת רגל יכולה להיות מוגשת הן על ידי נושה של החייב והן על ידי החייב עצמו. עורך דין טוב לענייני צו הפטר, חובות ו פשיטת רגל הוא אדם שלא רק למד את התחום אלא גם עסק בו בפועל בעשרות השנים האחרונות. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא מחיקת חובות לחצו על הקישור פשיטת רגל כאשר מדובר במחיקת חובות בחסות החוק, במסגרת הליכי פש"ר או הוצל"פ המצב לרוב הרבה יותר מורכב.

מחיקת חובות,פורומים משפטיים,עמוד הבית,פירוק חברה מרצון


Recent Posts:

Leave a Comment

Post