‫מהו היתרון של הגשת בקשה למחיקת חובות דרך משרדנו?‬‎

‫מדוע המדינה מאפשרת מחיקת חובות. חובות צריך להחזיר, לא כן?‬‎

עו"ד אביב סטרול עוסק בתחומים: דיני משפחה, הוצאה לפועל ומחיקת חובות ודיני תעבורה. אין ספק שעדיף לא להיכנס לחובות ולהתנהל נכונה, אך חשוב לא פחות לדעת איך לצאת ממצבים קיצוניים ולפעמים פשיטת רגל היא הדרך הנכונה. לגבי חוב בגין קנס למדינה שנוצר בהליך פלילי שנוצר לפני צו הכינוס, קובעת הפסיקה כי המדובר בחוב שהנו בר תביעה בהליכי פשיטת רגל, הגם שהחייב לא יופטר מחוב זה, היה ויינתן כלפיו צו הפטר בסוף ההליך וזאת לאור סעיף sixty nine(א)(1) לפקודה.

הנושאים של מתן ערבות לכיסוי חוב מכל סוג ועניין ההגנה המשפטית על ערבים במסגרת הליכי פשיטת רגל הנם נושאים מורכבים מאד מבחינה משפטית, ומצריכים בחינה מעמיקה ומקצועית, בכל מקרה לגופו – לפני קביעת מסמרות ופתיחה בהליכים משפטיים מכל סוג. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא פשיטת רגל לחצו על הקישור הסדר נושים ככלל, באם לחייב ישנם חובות גבוהים מחד ומאידך יכולת ההחזר החודשי נמוכה, בד"כ כדאי יהא לפנות להליך פשיטת רגל.

מטרת הליך מתן צו הפטר לחייב הוצל"פ הינה לאפשר לחייבי הוצל"פ מסויימים לצאת ממעגל החובות על ידי קבלת הפטר שמשמעותו מחיקת יתרת חובותיהם, וזאת בדומה להפטר שמקבל חייב בפשיטת רגל מטעם בית המשפט המחוזי. אומנם זה נכון שבשלבים מסוימים יהיה לכם מאוד קשה להתמודד עם האפשרויות הללו לבד, אך אם יעמוד לצידכם עורך דין מקצועי לפשיטת רגל – הוא יוכל לעזור לכם.

כמו כן, אסור לחייב לשלם את הקנס למדינה כל עוד הוא מצוי במסגרת הליך פשיטת הרגל, משום שהתשלום יחשב במקרה כזה כהעדפת נושים בלתי מותרת , ועל כן אסור למדינה לפעול לגבייתם כל עוד החייב מצוי בהליך פשיטת רגל. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא מחיקת חובות לחצו על הקישור הסדר נושים לכן, אם יש לכם חובות ישנים כדאי שתתחילו לטפל בהם כי מחיקת חובות ישנים זה משהו שאפשר, וכדאי, להתמודד איתו אחת ולתמיד.

יחד עם זאת, מבחינת תוכן הפעולות וסדרן, דומה כינוס הנכסים של חברה בפירוק, לכינוס הנכסים בהליך "פשיטת רגל". בהתאם לרפורמה בתוך 18 חודשים מיום הגשת הבקשה לפשיטת רגל ע"י החייב יכין המנהל המיוחד תוכנית פירעון אישית לחייב, אשר תתפרש על פני three שנים, עד לסיום הליך פשיטת הרגל וקבלת הפטר לחייב מיתרת חובותיו וזאת כנגד גילוי מלא על רכושו.

ניתן לשאול שאלות משפטיות בקבוצה במגוון תחומים משפטיים מכל תחומי החיים, ובין היתר בדיני עבודה – זכויות עובדים, יחסי עבודה, זכויות בהתפטרות ועוד, דיני משפחה – צוואות וירושות, גירושין, משמורת מזונות ועוד, נזקי גוף – אובדן כושר עבודה, תאונות עבודה, רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תביעות מול משרד הביטחון ועוד, מקרקעין – רכישת דירה, בתים משותפים, פינוי שוכר ועוד, תעבורה – עבירות תנועה, מהירות מופרזת, נהיגה בשכרות ועוד, הליכים פליליים – חקירות משטרה, כתב אישום, רישום פלילי וכדומה, הוצאה לפועל ופשיטת רגל, קניין רוחני, משפט אזרחי ותחומי משפט נוספים.

השאלה אם מומלץ ללכת להליך פשיטת רגל או להמשיך לסחוב את התיקי הוצאה לפועל הלאה עד שיום אחד יקרה נס או משהו דומה. בהגדרת חובות ברי תביעה בפשיטת רגל ס' 71 מדובר גם על חובות מותנים,אך בס' seventy four (זכות קיזוז) זה לא מוגדר,ולכן בקיזוז אין לדבר על חובות מותנים !

מחיקת חובות,פורומים משפטיים,עמוד הבית,פירוק חברה מרצון


Recent Posts:

Leave a Comment

Post