הליך פשיטת רגל

עורך דין פשיטת רגל ברמת גן

משרדנו עוסק בין היתר בניהול הליכי פשיטת רגל עד לקבלת הפטר, בטיפול בחייבים ב הוצאה לפועל , לרבות – איחוד תיקים, ביטול עיקולים והליכים, ביטול הגבלות והסדרי חובות, וכן טיפול בערבויות. העניין הוא שפשיטת הרגל זאת הדרך של החייב לאפס את המצב ולהתחיל מחדש וזו גם המטרה שלשמה המדינה מציעה את האופציה הזאת במקרים מסוימים (בשפה פשוטה – מחיקת חובות). הרבה פעמים הלקוחות שבאים אלינו במטרה לסגור תיק בהוצאה לפועל אינם מודעים לחלופות העומדות בפניהם (כדוגמה פשיטת רגל ), המאפשרים, בהרבה מקרים, להקטין את גובה או תקופת התשלומים בגין החובות שצברו.

פנינו לעורך דין שטיפל לה בהליך פשיטת רגל (עורך דין מהמדינה) אומר שאין לו מה לעשות בנידון. לא אחת נשמע את האיום: "אפנה לפשיטת רגל ולא ישולם לך שקל". כלומר העובד עצמו, באמצעות עורך דין הבקיא בתחום פירוק חברות, רשאי להגיש לבית המשפט המחוזי בקשה למתן צו לפשיטת רגל כנגד המעביד (כעוסק מורשה) או בקשה לצו פירוק, כנגד החברה וברוב המקרים תאושר בקשה זו.

עודף המירווח הפיננסי מעל להפסדים בפועל (מחיקת חובות) הפך לרווח מימוני של הבנקים. אומנם, חברה שנקלעת לחדלות פירעון נכנסת להליך פירוק ולא מכריזה על פשיטת רגל לפי פקודת פשיטת הרגל (נוסח חדש) תש"ם-1980, אך התנאים לפירוק חברה הקבועים בחקיקה כוללים גם עילות אחרות.

לקראת ראש השנה, חתמו נגיד בנק ישראל והמפקח על הבנקים על שטר "פרוזבול", המונע מחיקת חובות אוטומטית בסוף שנת השמיטה במסגרת מצוות "שמיטת כספים". לגבי סכום זה יש לזכור כי הוא אמור לשקף רק את צרכי הזכאים למזונות, הגרושה והילדים הקטינים לבדם, היכולת הכלכלית והצרכים של אביהם, החייב בפשיטת רגל.

היום, לעומת זאת, עם ההליך החדש של מחיקת חובות, אתם יכולים לקבל את המחיקה בפרק זמן קצר! עוד מוטל על החייב בשני ההליכים להפקיד מדי חודש לקופה מתאימה, תשלום חודשי בהתאם ליכולת ההשתכרותו של החייב (קופת כינוס במקרה של הליך פשיטת רגל, וקופת הוצאה לפועל, במקרה של הליך איחוד תיקים).

בין היתר, המשרד מייצג ופועל להגשת בקשות לפשיטת רגל ומתן צו כינוס לפי הרפורמה החדשה, צו הפטר, הסדר נושים לפני צו הכינוס ולאחריו, הסדר חובות וניהול משא ומתן אפקטיבי מול הזוכים, ביטול עיקול משכורת, ביטול עיקול חשבון בנק, ביטול עיקול מיטלטלין, ביטול הגבלה על רישיון הנהיגה, ביטול צו עיכוב יציאה מן הארץ, וכן מייצג בהגשת בקשות שונות בהוצאה לפועל, לרבות: איחוד תיקים, חייב מוגבל באמצעים, צו תשלומים, התנגדות לביצוע שטר, התנגדות לביצוע סכום קצוב, טענת פרעתי ועוד.

על מנת להגיש בקשה לפשיטת רגל מטעם הנושה הוא צריך להגיש בקשה להמצאה של התראת פשיטת רגל ולצרף לה תצהיר, ובית המשפט יחליט אם לאשר את הבקשה או לדחותה. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא הסדר נושים לחצו על הקישור מחיקת חובות אגב, כיום 94 אחוז מהבקשות לפשיטת רגל הם של החייבים, מה שמעיד אולי על "התועלת" הכלכלית שלהם מהתמשכות ההליך. אפילו הרשויות מבינות שכל אחד מאיתנו עלול לטעות, להתנהל לא כשורה ולקבל החלטות שגויות לכן לכל אחד מאיתנו יש גם אפשרות לצאת לדרך חדשה והליך פשיטת רגל יכול לסייע בכך.

כמו כן, אסור לחייב לשלם את הקנס למדינה כל עוד הוא מצוי במסגרת הליך פשיטת הרגל, משום שהתשלום יחשב במקרה כזה כהעדפת נושים בלתי מותרת , ועל כן אסור למדינה לפעול לגבייתם כל עוד החייב מצוי בהליך פשיטת רגל. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא מחיקת חובות לחצו על הקישור מחיקת חובות לכן, אם יש לכם חובות ישנים כדאי שתתחילו לטפל בהם כי מחיקת חובות ישנים זה משהו שאפשר, וכדאי, להתמודד איתו אחת ולתמיד.

מחיקת חובות,פורומים משפטיים,עמוד הבית,פירוק חברה מרצון


Recent Posts:

Leave a Comment

Post