מחיקת חובות בהוצאה לפועל

מחיקת חובות בארץ מחו"ל

משרדנו עוסק בין היתר בניהול הליכי פשיטת רגל עד לקבלת הפטר, בטיפול בחייבים ב הוצאה לפועל , לרבות – איחוד תיקים, ביטול עיקולים והליכים, ביטול הגבלות והסדרי חובות, וכן טיפול בערבויות. הנימוק של פורת לכך היה כי הוא נקט שלושה חודשים קודם בהליך של פשיטת רגל דבר המוכיח כי הקבלן הינו חסר כל (כאילו הליך של פשיטת רגל אינו הליך משפטי ארוך אלא באוקמול שנוטלים אותו והוא פותר את הבעיה). שותף, בוגר LL.B בקריה האקדמית אונו 2011, תחומי עיסוק- דיני חברות, גבייה ומחיקת חובות (הוצאה לפועל), דיני פשיטת רגל.

ראשית, חובה לציין שבניגוד לאדם פרטי, שותפות בלתי רשומה או עוסק מורשה, הנושים או החברה החייבת אינם יכולים לבקש לפי הוראות פקודת פשיטת רגל (נוסח חדש) תש"ם-1980, להכריז על התאגיד כפושט רגל. אני יודע שבעת פשיטת רגל אצטרך להחזיר למעמ את כל ההחזרים על בניית העסק.

במסגרת הליך של פשיטת רגל ניתן להסדיר באופן מרוכז את רוב הסוגים של החובות, אך במסגרת הליך איחוד חובות, ניתן לאחד רק תיקים מסוימים. במקרים רבים ניתן לסייע לחייבי כספים באמצעות ניהול מו"מ ישיר מול הנושים והגעה להסדרים, גם בלא שהחייב יאלץ להכנס להליך פשיטת רגל. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא פשיטת רגל לחצו על הקישור פשיטת רגל חשוב לציין, שהמחוקק דאג לאנשים העוברים את הליך פשיטת רגל ע"י כך, שקודם כל עושים חקירת יכולת – בודקים כמה אדם או זוג מרוויחים בחודש.

ניתן לשאול שאלות משפטיות בקבוצה במגוון תחומים משפטיים מכל תחומי החיים, ובין היתר בדיני עבודה – זכויות עובדים, יחסי עבודה, זכויות בהתפטרות ועוד, דיני משפחה – צוואות וירושות, גירושין, משמורת מזונות ועוד, נזקי גוף – אובדן כושר עבודה, תאונות עבודה, רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תביעות מול משרד הביטחון ועוד, מקרקעין – רכישת דירה, בתים משותפים, פינוי שוכר ועוד, תעבורה – עבירות תנועה, מהירות מופרזת, נהיגה בשכרות ועוד, הליכים פליליים – חקירות משטרה, כתב אישום, רישום פלילי וכדומה, הוצאה לפועל ופשיטת רגל, קניין רוחני, משפט אזרחי ותחומי משפט נוספים.

המטרה של הליך פשיטת רגל היא בעיקר הגנה על פושט הרגל עצמו, וכן אפשרות להשיב לנושים את כספם בהליך הטוב ביותר. פתיחה בהליכי פשיטת רגל לגבי החייב יכולה להיות הן ביוזמת החייב עצמו והן ביוזמת נושיו. הוצאה לפועל זה כאב ראש ופשיטת רגל זה הגבלות מכאן עד הודעה חדשה. זכור-בפירוק אין הענקה,אלא רק בפשיטת רגל.

אין ספק שעדיף לא להיכנס לחובות ולהתנהל נכונה, אך חשוב לא פחות לדעת איך לצאת ממצבים קיצוניים ולפעמים פשיטת רגל היא הדרך הנכונה. לגבי חוב בגין קנס למדינה שנוצר בהליך פלילי שנוצר לפני צו הכינוס, קובעת הפסיקה כי המדובר בחוב שהנו בר תביעה בהליכי פשיטת רגל, הגם שהחייב לא יופטר מחוב זה, היה ויינתן כלפיו צו הפטר בסוף ההליך וזאת לאור סעיף sixty nine(א)(1) לפקודה.

במידה והחייב לא יפרע את חובו בתוך 7 ימים מיום שהומצאה לו הבקשה, אזיי יהיה רשאי הנושה להגיש בקשה לפשיטת רגל. חשוב להבין שלרוב קבלת ה אישור לביצוע פשיטת רגל תלוי באופן שבו הבקשה תוגש. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא פשיטת רגל לחצו על הקישור מחיקת חובות משרד עו"ד שלמה כ"ץ אזור המרכז053-937789022 שנות ניסיון בתחום המעמד האישי, דיני משפחה ופשיטת רגל.

תודה שהצלחת מחוב של 250,000 ש"ח להוריד את גודל החוב לתשלום מול הבנק 85,000 ש"ח בלבד ללא פשיטת רגל.בהסדר תשלומים נוחים.יצאתי לחיים חדשים. בעבר כל התהליך של מחיקת חובות היה הרבה יותר מורכב ממה שהוא היום ובעיקר, מי שהגיש בקשה כזאת היה צריך לחכות לא מעט זמן. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא הסדר נושים לחצו על הקישור הסדר נושים הסיבה לכך הנה שבמקרים אלו יש לעמוד בתנאים הקבועים בחוק לקבלת צו ההפטר מטעם בית המשפט המחוזי – במידה והמדובר בהליכי פשיטת רגל או מטעם רשם ההוצל"פ – במידה והמדובר בהליכי הוצל"פ.

כמובן שיש כאן עניין של פרופורציות וחשוב להבין כמה כספים אתם חייבים ולמה, אך באופן כללי גם העירייה, כמו כל נושה אחר, יכולה להחליט שהיא נוקטת בכל האמצעים הקשרים כדי לקבל את מה שאתם חייבים לה. לכן כדאי לפעול למען מחיקת חובות לעירייה, כי המצב עלול להגיע עד כדי צו עיכוב יציאה מהארץ , עיקולים וכדומה.

מחיקת חובות,פורומים משפטיים,עמוד הבית,פירוק חברה מרצון


Recent Posts:

Leave a Comment

Post