פשיטת רגל

מחיקת חובות בדרכים חוקיות

משרדנו עוסק בין היתר בניהול הליכי פשיטת רגל עד לקבלת הפטר, בטיפול בחייבים ב הוצאה לפועל , לרבות – איחוד תיקים, ביטול עיקולים והליכים, ביטול הגבלות והסדרי חובות, וכן טיפול בערבויות. הברחת נכסים יכולה באופן עקרוני להתבצע גם על ידי חייב שהגיש בקשה לפשיטת רגל או שהוגשה נגדו בקשה דומה על ידי נושיו. מייצג בהצלחה בתיקים מורכבים בתחום הוצאה לפועל, פשיטת רגל, מחיקת חובות, וכן ביטול צווי עיכוב יציאה מהארץ, הגבלת רישיון נהיגה וביטול עיקולים. ראשית, ישנן בשורות טובות לאזרחי ישראל במצב של חובות וחדלות פירעון : מדינת ישראל, בשום פנים ואופן, אינה מתנגדת למחיקת חובות לאזרחי ישראל הנמצאים או מתגוררים בחו"ל.

כמו כן, לבית המשפט עומדת האפשרות לבטל את הצו לאחר שניתן, למשל במקרים שבהם החייב לא עומד בהתחייבויותיו או במקרים שבהם ברור כי החייב מנצל לרעה את ההזדמנות שניתנה לו – במקרים שהבקשה לפשיטת רגל הוגשה ביוזמתו. מה ההבדל בין הוצאה לפועל , או פשיטת רגל ? ראשית, ביהמ"ש ירצה לבדוק שאדם נקלע לחובות בתום לב ולא מנצל את הליך פשיטת רגל כדי להתעשר שלא כדין (למה?

הדרכים הנפוצות ביותר לביטול עיקול חשבון בנק הינן: הסדר חוב מול הנושה, פריסת החוב לתשלומים, איחוד תיקים, בקשה לצו תשלומים, הליכי פשיטת רגל או תשלום החוב. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא מחיקת חובות לחצו על הקישור הסדר נושים בפועל, הדבר אינו נכון – כי מי שיצר את הליך פשיטת הרגל, זה מחוקק עצמו והדבר נעשה לא סתם, כי יש לזה צורך בסיסי – לתת פתרון חוקי למחיקת חובות של אזרח שנקלע לחובות בתום לב ולא יכול לפרוע את כל החובות שצבר במועד הקבוע.

פקודת פשיטת הרגל לא קבעה הגדרה משפטית למושג חדלות פירעון אך קבעה במסגרת התנאים להכרזה על פשיטת רגל שסך החובות במקרה של בקשה של החייב צריך להיות לפי סעיף 17(א)(1) 16,910 שקלים לפחות ובמקרה של בקשה על ידי נושים לפי סעיף 7(א) 84,543 שקלים לפחות. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא פשיטת רגל לחצו על הקישור הסדר נושים ככל פרוצדורה משפטית, גם ל איחוד תיקים , הליך פשיטת רגל , הסדרי חוב וכו' ישנם מועדים הקבועים בחוק, אי עמידה בזמנים גורמת לשלל של נזקים, כגון צבירת ריבית והצמדה, בזבוז זמן ופגיעה בתדמיתו של עמדת החייב.

פשיטת רגל היא מצב משפטי המכיר באי היכולת של אדם לשלם את חובותיו הכספיים. המטרה העיקרית בהליך פשיטת רגל הינה לפרוע את חובות החייב. בכל מקרה, פשיטת רגל הנה הליך אשר ננקט רק במצב בו ברור שהחייב איננו מסוגל לפרוע את מלוא חובותיו לנושים ולא נמצאה אלטרנטיבה ראויה ומעשית אחרת.

עורך הדין חן אגבלי – מבעלי משרד עורכי הדין אלגבי אגבלי ושות', ראש מחלקת מחיקת חובות, מרצה בקריה האקדמית אונו למשפט עסקי ותאגידי, בין הייתר משמש כיועץ המשפטי של שלל חברות מסחריות במשק הישראלי. המצב כיום הוא שבמערכת כ-2,000 תיקי פשיטת רגל שנפתחו לפני 1.1.2006.

מחיקת חובות כספיים פירושה מחיקת יתרת החובות שטרם נפרעו על ידי החייב, במטרה לאפשר לו לפתוח דף כלכלי חדש בחייו. וכאשר יינתן מועד לדיון מאת בית המשפט בנוגע לבקשה לפשיטת רגל, יוזמנו אליו שנית כלל הנוכחים ובצירוף נושים נוספים העומדים כנגד החייב. כונס הנכסים חייב לנהל מאגר מידע על פי חוק שיהיה זמין לקהל הציבור הרחב שבו קיים פירוט של כל האנשים והחברות הנמצאים בתהליך פשיטת רגל ופירוק.

בקשה זו תהיה רק לצורך הרקורד שכן שום הליכים אופרטיבים לא ננקטו בגינה אחרת היה כמובן צורך לכנוס את נכסיו של גבאי (כפעולה ראשונית המקובלת בכל תיק פשיטת רגל) ובכלל זה את זכויותיו של הקבלן במגרש בתל-אביב לבניית מאות יחידות דיור ואשר טופלו בהליכי גבייה על ידי עו"ד לוי, ודבר זה לא נעשה כלל (ולמעשה בטווח של שלושה חודשים בתיק פשיטת רגל כמעט לא ניתן לעשות דבר). כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא מחיקת חובות לחצו על הקישור פשיטת רגל

במסגרת הליך פשיטת רגל יש למנות נאמן לנכסי החייב. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא הסדר נושים לחצו על הקישור מחיקת חובות בקשת פשיטת רגל יכולה להיות מוגשת על ידי הנושה או על ידי החייב. משרד עורכי דין עודד חן עוסק בתחום ההוצאה לפועל פשיטת רגל ומחיקת חובות, כמו כן במשפט אזרחי ודיני מקרקעין. רציתי לדעת מה אתה ממליץ לעשות ואיך מחליטים האם ללכת על הליך פשיטת רגל או לעשות איחוד תיקים בהוצל"פ.

מחיקת חובות,פורומים משפטיים,עמוד הבית,פירוק חברה מרצון


Recent Posts:

Leave a Comment

Post