עורך דין פשיטת רגל והוצאה לפועל

‫מדוע המדינה מאפשרת מחיקת חובות. חובות צריך להחזיר, לא כן?‬‎

עו"ד אביב סטרול עוסק בתחומים: דיני משפחה, הוצאה לפועל ומחיקת חובות ודיני תעבורה. אז ראשית , כותב שורות אלו, אשר שימש כב"כ של מני מזוז בתקופה האמורה (ואף לפניה וגם אחריה) לצורך מימוש החובות של חייבים שונים, קטנים וגדולים כאחד, יכול להעיד כי תעשיית מחיקת חובות לבעלי הון וחייבים אמידים, הייתה בגדר תעשייה ממש, אשר לא פסקה לרגע עד עצם היום הזה, ולמעשה היא הייתה והינה אחד מענפי ההכנסות העיקריים של המאפיה.

בימינו הליך של פשיטת רגל בישראל מורכבת מארבעה חלקים שונים והם: החלק של הגשת הבקשה לפשיטת רגל, החלק של צו הכינוס, החלק של ההכרזה על פשיטת רגל ו צו ההפטר כל אדם שמחליט להגיש בקשה לפשיטת רגל למעשה רוצה להגיע לשלב שבו הוא מקבל צו הפטר כי זה אומר שהוא משוחרר מכל חובותיו וכי העניין נגמר.

יובהר כי במסגרת סעיף 128 לפקודה בית המשפט המחוזי שדן בתיק פשיטת הרגל איננו משנה את סכום המזונות אשר נקבע במסגרת פסק הדין שניתן על ידי בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, אלא הוא רק קובע כמה ישולם מתוך סכום זה בפועל ובאופן זמני בלבד, בעת שהחייב מצוי בהליכי פשיטת רגל.

על פי הפסיקה אשר מסתמכת בעיקרה על האמור בספרם של לוין וגרוניס, "פשיטת רגל", מהדורה שלישית (2010), עמ' 119-one hundred twenty הצורך בנטילת רשות של בית משפט של הפש"ר בפתיחת תביעה חדשה כנגד חייב שניתן בעניינו צו כינוס הנו רק לגבי חובות בני תביעה, דהיינו, חובות שנוצרו לפני מתן צו הכינוס. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא מחיקת חובות לחצו על הקישור הסדר נושים

החסרונות בהליך פשיטת רגל הם שלאורך הדרך ישנה חשיפה גדולה של החייב ופלישה לפרטיותו. משרד עורכי דין עמירם אלקובי ושות', הינו עוסק במחיקת חובות לחייבים וביטול הגבלות ועיקולים, בניהול הסדרי חוב ובייצוג חייבים בהליכי פשיטת רגל והוצאה לפועל. במקרה שחייב נקלע לחובות חדשים תוך כדי הימצאותו במסגרת הליכי פשיטת רגל , בית המשפט אינו רואה זאת בעין יפה ונוטה לבטל את הליכי פשיטת הרגל ולהורות על החזרת ניהול הליכי גביית חובותיו ללשכת ההוצאה לפועל.

הדרכים הנפוצות ביותר לביטול עיקול חשבון בנק הינן: הסדר חוב מול הנושה, פריסת החוב לתשלומים, איחוד תיקים, בקשה לצו תשלומים, הליכי פשיטת רגל או תשלום החוב. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא הסדר נושים לחצו על הקישור מחיקת חובות בפועל, הדבר אינו נכון – כי מי שיצר את הליך פשיטת הרגל, זה מחוקק עצמו והדבר נעשה לא סתם, כי יש לזה צורך בסיסי – לתת פתרון חוקי למחיקת חובות של אזרח שנקלע לחובות בתום לב ולא יכול לפרוע את כל החובות שצבר במועד הקבוע.

חשוב להבהיר: יש תנאים מאוד ברורים למי שיוכל ליהנות מההליך החדש של מחיקת חובות, כמו לדוגמה, העובדה שהסך הכולל של החובות לא יכול לעלות על 800,000 שקלים. בלית ברירה ולאחר מיצוי כלל האפשרויות, ניתן בהחלט לשקול פתיחה בהליכי פשיטת רגל כאשר המדובר על חובות פרטיים ובמקרים של חברות יש לשקול פניה להליכי פירוק וכינוס נכסים.

בעל תואר שני במשפטים (צרפת), עסקתי בזמן ההתמחות בהוצאה לפועל ובפשיטת רגל. פושט הרגל לא ניהל כמקובל וכיאות לעסקו פנקסי חשבונות המראים במידה מספקת את פעולותיו העסקיות ומצבו הכספי בשלוש השנים שבתכוף לפני פשיטת רגלו. לכן, בין אם מדובר על מחיקת חובות ישנים ובין אם מדובר על חובות עדכניים יותר, יש משמעות להסדר התשלומים שאליו מגיעים עם הנושים.

העיניין הוא שרשות השידור עשו לאמא שלי עיקול על חשבון הבנק על 5,000₪ הם בפשיטת רגל ואין להם משרדים ואין למי לפנות כשהתקשרנו לברר ענו לנו מוקד טלפוני חיצוני שלהם שטוען שאין אפשרות להסדיר רק לשלם את כל הסכום שזה 5,000 ₪. הרבה פעמים אנחנו ממליצים על הסדר חוב או איחוד תיקים ולא רק על פשיטת רגל. כל עוד העוני, העוול והאי-שוויון מתמידים, איש מאתנו אינו יכול לנוח
לקבלת סיוע בנושא מחיקת חובות לחצו על הקישור מחיקת חובות

מחיקת חובות,פורומים משפטיים,עמוד הבית,פירוק חברה מרצון


Recent Posts:

Leave a Comment

Post