ביטוח דירה / מבנה – השוואת פוליסות

ביטוח דירה – מידע כללי

מתכננים לעבור לגור יחד? החלטתם לשכור דירה? כדאי לקרוא את השורות הבאות ולהפנים… כאשר אנשים שוכרים דירה ממישהו, יש להם תחושה, במקרים רבים, שמכיוון שהדירה לא שלהם, הרי שאין להם אחריות על כל נזק שייגרם לה במהלך תקופת השכירות. אז זהו, שזה ממש לא נכון. שוכרים רבים נקלעים למצבים מאוד לא נעימים, בהם נגרם נזק כלשהו למבנה הדירה, והמשכיר מבקש מהם לשלם את הוצאות הטיפול בנזק. הפתרון הטוב ביותר לכל שוכר הוא רכישת ביטוח דירה . נכון, זו לא דירה בבעלותכם, אבל ביטוח דירה בה אתם גרים בשכירות, יאפשר לכם לישון בשקט וללא דאגות מיותרות. ביטוח דירה סטנדרטי כולל ביטוח מבנה שמכסה נזקים כגון: שריפה, פריצה, בעיות צנרת ועוד. כמו כן, ביטוח דירה יכול לכלול גם ביטוח תכולה שמכסה נזקים לתכולת הדירה (ריהוט, ציוד אלקטרוני וכד'). בין אם תכולת הדירה שייכת לכם ובין אם היא שייכת למשכיר, כדאי לרכוש גם את ביטוח התכולה ולהבטיח את עצמכם במקרה של נזק לתכולה עצמה.

ביטוח דירה מושכרת – תבדקו את החוזה

הצורך ברכישת ביטוח דירה עבור דירה מושכרת מוזכר במקרים רבים גם בחוזה השכירות. כלומר, בשעה שאתם חותמים על החוזה שימו לב האם המשכיר הכניס סעיף זה לחוזה. אם אין אזכור לעניין ביטוח דירה , מומלץ לכם לשאול את המשכיר האם הוא אחראי לרכישת הביטוח או שאתם אמורים לעשות זאת. תהיה תשובתו אשר תהיה, עליכם לבקש שנושא ביטוח הדירה ייכתב בחוזה השכירות. חשוב לדעת כי הצורך בביטוח דירה (מבנה) על פי החוק הוא באחריות השוכר. כלומר, אם יקרה נזק למבנה, השוכר אחראי לפצות את המשכיר, ולכן חשוב מאוד שלא להתעלם מנושא זה, ולהבין בכל מקרה לגופו האם המשכיר אחראי על רכישת הביטוח או אתם, השוכרים. במידה והמשכיר מודיע שהוא אחראי לסוגיית ביטוח הדירה המושכרת, עליו לרשום זאת בחוזה השכירות. בכל מקרה, במידה והוחלט כי השוכרים יישאו בהוצאות ביטוח מבנה הדירה, הרי שיש להתחשב בכך בעת חישוב עלות שכר הדירה. כדאי לדעת כי אם הפוליסה כוללת כיסוי על סיכונים כמו רעידות אדמה ופיצוצי צנרת (שלא ממש קשורים לשוכרי הדירה) הדבר מייקר את הביטוח. על כן, במקרים כאלו ראוי לבקש מהמשכיר לקזז את תוספת העלות הזו מסך דמי השכירות, כיוון שמדובר בנזקים שלשוכר אין כל קשר אליהם, והוא לא אמור לממן אותם עבור המשכיר.

כדאי להכיר גם את הנושא של ביטוח משכנתא

ביטוח דירה - מבנה - ChooseWise בחירת הצרכן הנבון - השוואת מחירים

צור קשר עם הצוות ChooseWise

ChooseWise – בחירת הצרכן הנבון – השוואת מחירים

כתובת: עזרא 99 – פרדס חנה
שעות פתיחה: מ א' עד ה' מ 9:00 עד 17:00

טלפון: 0722567699
אימייל:
info@choosewise.co.il
כתובת אתר: http://choosewise.co.il

תנאי השירות ושליחת פרטים לצורך קבלת הצעות לביטוח דירה או השוואת פוליסות

  • מלא/י טופס פשוט וקצר, בחינם וללא כל התחייבות, וקבל/י הצעות אטרקטיביות של ביטוח דירה מחברות הביטוח המובילות בישראל

ביטוח דירה – השוואת פוליסות ביטוח דירה נחלק ל- 2 חלקים עיקריים:

ביטוח מבנה – ביטוח המכסה כל נזק שיגרם למבנה, לקירות הבית, על פי סיכונים המפורטים בספר הפוליסה של חברת הביטוח.

ביטוח תכולה – ביטוח המכסה נזק הקורה כתוצאה ממקרים המפורטים בפוליסה של חברת הביטוח לרכוש, דבר, או חפץ הנמצא בדירה שיש לך זיקה אליו בין אם בבעלות או בשכירות.

תגובות

תגובות

RSS כתבות ומאמרים אחרונים

  • לא ניתן להגיע לפיד, השרת כנראה לא פעיל. יש לנסות שנית מאוחר יותר.